Tepebaşı Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Tepebaşı tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Tepebaşı ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Tepebaşı tanıtım sayfası.
 
 
Tepebaşı Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Beyoğlu'nun en güzel semtlerinden olan Tepebaşı hem tarihi binalarıyla hem de şık atmosferiyle her zaman ilgi çekici konaklama merkezlerinden birisi olmuştur.

Odakule: Taksim'den Tünele doğru, Galatasaray Lisesi'ni geçtikten sonraki sağda göreceğiniz çok katlı gri kule Odakule ismini taşıyor. Çeşitli sergilere ev sahipliği yapıyor ve görmekte yarar var.

TRT Tepebaşı Stüdyoları: Yılın belirli zamanlarında çeşitli sempozyum ve etkinliklere ev sahipliği yapan TRT stüdyoları da Tepebaşı'nın en ünlü binalarından birisidir. Önceki zamanlarında Tepebaşı Tiyatrosu olarak kullanılıyordu bu bina.

İstiklal Caddesi: Dünyaca ünlü markaların geniş mağazalarının bulunduğu, gündüz olduğu kadar gece dolaşması da oldukça keyifli olan, İstanbul'un ve Beyoğlu'nun en ünlü caddesidir İstiklal Caddesi. Küçük pasajlarına bakıp hediyelik eşya alabileceğiniz gibi, Türk mutfağının veya evrensel mutfakların tadına bakabileceğiniz pek çok restoran da bulunuyor burada.

Pera Palas: Türkiye'nin Avrupa standartlarındaki ilk oteli olmasının yanında Mustafa Kemal Atatürk'ü de pek çok kez ağırlamasıyla ünlü mekanda sergi salonu da bulunmaktadır.

 
 
 

Tepebaşı Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Tepebaşı için bir öneri ekleyin
Pera Müzesi
Pera Müzesi
2005 yılında Suna ve İnan Kıraç Kültür Vakfı tarafından açılan Pera Müzesi, hem müze hem de kültür merkezi niteliği ile kapsamlı bir kültür projesinin ilk ayağı olarak tanımlanıyor. Pera Müzesi, 1893 [Yazının Devamı]

Zeynep Hüvel Keleş - 23 Mart 2012, Cuma - Yorum Sayısı : 0
 
 
Peki Tepebaşı hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Marmaris'te gece hayatı hakkında gezginlerin görüşlerinden faydalanmak için Marmaris Barlar Sokağı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul'dan Alaçatı ne kadar uzaklıkta? İstanbul Alaçatı Arası Kaç Kilometre? sayfamızı inceleyin, hem mesafe hem de yol tarifi hakkında bilginiz olsun.

Seyahat Tüyoları