Tepebaşı Gezilecek Yerler

Beyoğlu’nun en güzel semtlerinden olan Tepebaşı hem tarihi binalarıyla hem de şık atmosferiyle her zaman ilgi çekici konaklama merkezlerinden birisi olmuştur.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Tepebaşı

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

  • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

2005 yılında Suna ve İnan Kıraç Kültür Vakfı tarafından açılan Pera Müzesi, hem müze hem de kültür merkezi niteliği ile kapsamlı bir kültür projesinin ilk ayağı olarak tanımlanıyor.

Pera Müzesi, 1893 yılında mimar Achille Manoussos tarafından Tepebaşı\'nda inşa edilen ve müze çalışmaları sırasında tamamı yenilenen tarihi binada yer alıyor.

Müze bünyesinde sergi salonları, eğitim odaları, oditoryum, cafe ve artshop bulunuyor. Katlar arasındaki sergileri gezdikten sonra Pera Cafe\'de soluklanıp, Perakende Artshop\'tan da alışveriş yapabiliyorsunuz.

Açıldığı günden bu yana Frida Kahlo ve Diego Rivera, Çarlık Rusyası\'ndan Sahneler, Picasso gibi uluslararası sergilerin düzenlendiği müzede aynı zamanda çok önemli ulusal sergiler de yapıldı.

Müzeyi pazartesi günleri dışında salı-cumartesi günleri arası 10:00-19:00, pazar günleri 12:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Pera Müzesi iletişim bilgileri:
Telefon: +90 212 334 99 00
Adres: Meşrutiyet Caddesi No.65 34443 Tepebaşı, Beyoğlu - İSTANBUL
Web: www.peramuzesi.org.tr

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Beyoğlu'nun en güzel semtlerinden olan Tepebaşı hem tarihi binalarıyla hem de şık atmosferiyle her zaman ilgi çekici konaklama merkezlerinden birisi olmuştur.

Tepebaşı Gezilecek Yerler Odakule: Taksim'den Tünele doğru, Galatasaray Lisesi'ni geçtikten sonraki sağda göreceğiniz çok katlı gri kule Odakule ismini taşıyor. Çeşitli sergilere ev sahipliği yapıyor ve görmekte yarar var.

TRT Tepebaşı Stüdyoları: Yılın belirli zamanlarında çeşitli sempozyum ve etkinliklere ev sahipliği yapan TRT stüdyoları da Tepebaşı'nın en ünlü binalarından birisidir. Önceki zamanlarında Tepebaşı Tiyatrosu olarak kullanılıyordu bu bina.

İstiklal Caddesi: Dünyaca ünlü markaların geniş mağazalarının bulunduğu, gündüz olduğu kadar gece dolaşması da oldukça keyifli olan, İstanbul'un ve Beyoğlu'nun en ünlü caddesidir İstiklal Caddesi. Küçük pasajlarına bakıp hediyelik eşya alabileceğiniz gibi, Türk mutfağının veya evrensel mutfakların tadına bakabileceğiniz pek çok restoran da bulunuyor burada.

Pera Palas: Türkiye'nin Avrupa standartlarındaki ilk oteli olmasının yanında Mustafa Kemal Atatürk'ü de pek çok kez ağırlamasıyla ünlü mekanda sergi salonu da bulunmaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Bölgede Son Yorumlananlar